Tienduizenden inwoners van Den Haag hebben nog altijd geen nieuwe parkeervergunning aangevraagd. Om te voorkomen dat zij daardoor in de knel komen, verlengt de gemeente in een aantal wijken de aanvraagtermijn met twee maanden.
De gemeente stapt over op een nieuw systeem voor parkeervergunningen. Daarom moeten bewoners opnieuw een vergunning aanvragen. Met deze werkwijze wil de gemeente ervoor zorgen dat alleen inwoners die er écht recht op hebben, hun parkeervergunning behouden.
De gemeente stuurde eerder 68.000 brieven rond om de inwoners te wijzen op de noodzaak een nieuwe vergunning aan te vragen. Maar tot nu toe zijn er pas zo'n 44.000 vergunningen toegekend. Met name in het Centrum, de Schilderswijk en Scheveningen blijft het aantal aanvragen achter. In deze gebieden heeft pas de helft van de vergunninghouders een nieuwe aanvraag ingediend. Om problemen te voorkomen, krijgen zij twee maanden uitstel. De verlenging geldt ook voor vergunningen die verlopen op 1 april 2026 in Archipel-Zorgvliet, Benoordenhout, Bezuidenhout en de Vogelwijk.
Hulppunten in de wijken
De invoering van het nieuwe systeem leidt tot veel vragen en reacties. Tot nu toe kwamen er op het stadhuis al meer dan 4.000 emails en honderden telefoontjes binnen over de veranderingen. De gemeente merkt ook dat sommige bewoners behoefte hebben aan extra ondersteuning bij het aanvragen of verlengen van hun vergunning. Ook wachten veel mensen tot kort voor de vervaldatum met het indienen van hun aanvraag. In de wijken zijn daarom hulppunten opgezet, waar medewerkers ondersteuning bieden bij het aanvragen van een parkeervergunning.